khotan
27 دی 1401 - 16:20

استقلال مانند سرمربی‌اش عصبی و بدون تمرکز است/ سپاهان ترکیب اصلی خود را پیدا کرده است

پیشکسوت فوتبال اصفهان گفت: استقلال تیم فصل قبل نیست، رفتار کادرفنی این تیم تاثیر منفی در عملکرد تیم دارد و این یک اصل است که رفتار و شخصیت مربی به تیم منتقل می‌شود.

محمد یاوری پیشکسوت فوتبال اصفهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی فارس در اصفهان در رابطه با تقابل پیش‌روی تیم‌های سپاهان و استقلال اظهار داشت: بعد از جام‌جهانی شاهد یک روند سینوسی در نتیجه گیری سپاهان بودیم اما تیم در دو بازی آخر پیشرفت خوبی داشت و این که شهریار مغانلو موفق به گلزنی شد را باید به فال نیک گرفت؛ گره‌ای باز شد که امیدوارم ادامه‌دار باشد، سرعت انتقال و عملکرد شهریار افزایش یافته است.

وی افزود: استقلال تیم فصل قبل نیست، رفتار کادرفنی این تیم تأثیر منفی در عملکرد ‌آبی‌ها دارد، این یک اصل است که رفتار و شخصیت مربی به تیم منتقل می‌شود، استقلال مانند سرمربی‌اش یک تیم عصبی و بدون تمرکز است، این نکته مثبت برای سپاهان است که با توجه به تغییراتی که داشته، ترکیب اصلی را تقریبا به دست آورده است، مورایس آشنایی بیشتری با لیگ ما به دست آورده است و در مجموع به این بازی خوشبین هستم.

یاوری در رابطه با تفاوت‌های فنی و شخصیتی مورایس و ساپینتو خاطرنشان کرد: نمی‌گویم ساپینتو مربی ضعیفی است، اعتقادم بر این است که رفتار مربی در کنار زمین به تیم منتقل می‌شود، صحبتی اگر هست، مربی می‌تواند در تمرینات قبل از روز بازی یا در بین نیمه بگوید، فکر نمی‌کنم حرکاتی که ساپینتو در کنار زمین انجام می‌دهد به نفع تیمش باشد، وقتی بیرانوند در جام‌جهانی مصدوم شد، کیروش با دست به سر خود کوبید و این به دروازه‌بانی که در حال ورود به زمین بود، منتقل شد.

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص عملکرد خط حمله سپاهان گفت: بازی سایپا را نمی‌توان ملاک صددرصدی برای رفع مشکلی گلزنی مغانلو و خط حمله سپاهان دانست، همیشه معتقد بودم که سرعت مغانلو کمتر از سرعت تیم است و به توپ‌های نهایی دیر می‌رسد، سپاهان نیاز به یک مهاجم درجه یک دارد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان پیش‌بینی کرد که بازی پرگل خواهد شد یا خیر، افزود: طبیعتاً هر دو تیم بازی را با احتیاط آغاز می‌کنند اما تیمی زودتر به گل می‌رسد که جرأت بیشتری دارد و به نظر من آن تیم سپاهان خواهد بود.

پایان پیام/۶۳۰۹۰/

منبع: فارس
شناسه خبر: 982836